تبلیغات
فیلم درمانی

فیلم درمانی
فیلم درمانی روشی نوین در درمان بسیاری از بیماری های روحی شما  
قالب وبلاگ
نویسندگان

فیلم درمانی به سبك ایرانی
شتاب بخشیدن به درمان با سینما

در فیلم درمانی درمانگر با هیجانات بیمار سر و كار دارد و می تواند این هیجانات را هنگام تماشا یا پس از دیدن فیلم تحلیل كند. هنگام نمایش فیلم، كنش ها و واكنش هایی در ضمیر ناخودآگاه و نیمه آگاه آدمیان رخ می دهد كه به بروز احساساتی مانند خشم و شادی و نمایه هایی چون خنده یا گریه منجر می شود. بدین ترتیب، برخی احساسات پنهان از ضمیر ناخودآگاه به ضمیر آگاه جریان یافته و تخلیه انرژی های روانی انباشته شده را فراهم می آورد. این پدیده برای بیمار آرامش و شادی پدید می آورد. فیلم های طنزآمیز و كمدی افزون بر تخلیه انرژی روانی، سطح افسردگی بیماران را نیز كاهش می دهند.
    برآمد پژوهش های گروهی از دانشمندان در دانشگاه مریلند در مورد فیلم درمانی ، به طور كامل ثابت كرد تماشای فیلم های كمدی باعث می شود افراد شادتر و خوشنودتر باشند. همچنین نتایج این پژوهش هویدا ساخت تماشای فیلم های خنده آور به دلیل كمك به روان شدن جریان خون، برای سلامت قلبی - عروقی آدمی سودمند است. پژوهشگران اشاره داشته اند برآمد به دست آمده از این كار ( فیلم درمانی )  با یك دوره درمان از طریق مصرف داروهای قلبی و نیز داروهای افسردگی ستیز برابر بوده است. گروه پژوهشگران می گویند خنده در گشاد شدن شریان ها تاثیر دارد، اما پریشانی های روحی و روانی باعث تنگ شدن شریان ها می شوند. دكتر «مایكل میلر» رئیس گروه پژوهشی می گوید: «برآمد این پژوهش می تواند برای سینماگران و فیلم دوستان جالب باشد. مردم باید از این پس كوشش كنند برای داشتن روانی سالم و روحیه یی شاداب، در برگزیدن تماشای فیلم ها، سریال ها و برنامه های تلویزیونی دقت بیشتری داشته باشند.»
    در روش فیلم درمانی، گاهی روان درمانگر همراه و در كنار مراجع به تماشای یك فیلم می نشیند. هدف این است كه روان درمانگر با دیدن حالات مراجع و مشاهده اینكه او خودش را به جای كدام یك از شخصیت های فیلم می گذارد به ریشه ها و سرچشمه های مشكل او پی ببرد. در همان حال، روان درمانگر می تواند از طریق فیلم درمانی بیمار را تشویق كند همانند شخصیت فیلم با مشكلات به چالش پرداخته و جسارت داشته باشد.
ادامه وبحث فیلم درمانی در سری های بعد ...


www.aramgroup.ir


برچسب ها: فیلم، دانلود، فیلم درمانی، رفع بیماری، تجسم خلاق،
[ جمعه 31 شهریور 1391 ] [ 06:11 ب.ظ ] [ حمیدرضا مستعار ]
نظرات
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب